Metoda RUŠ

Co je metoda RUŠ

Rychlá a Účinná změna Skutečnosti

Pomocí této metody se rychle, efektivně a natrvalo zbavíte jakýchkoliv psychických potíží i fyzických obtíží. Každý člověk chce být šťastný. Brání mu v tom jeho vlastní negativní programy (vzorce chování, zděděné návyky), které si během života "vsadil" do hlavy a stále dokola je žije. Tyto programy se dají odstranit s trvalým efektem. Zmizí z jeho života.
Jak funguje

Je potřeba najít příčinu a odstranit ji

Pokud chcete odstranit plevel musíte vytrhnout kořen. Pokud vám něco na někom, nebo na něčem vadí (znepříjemňuje vám to život), je to váš problém. Nemá smysl s tím bojovat, utíkat před tím, nebo o tom filozofovat. Je potřeba najít příčinu a odstranit ji.
Co všechno lze vyřešit

Vše!

Veškeré negativní emoce jako hněv, vztek, žárlivost, nervozitu, rozchod, nebo strach z rozchodu, strach z nemoci, z úrazu, z finanční ztráty, ze ztráty zaměstnání. Bolest ze ztráty blízké osoby. Myšlenky, které vám vadí, např. nikdo mě nemá rád, všichni a všechno je proti mně, jsem na světě sám, nic nefunguje, v práci mi to nejde, atd. atd. Zkrátka VŠE, co vám brání v tom být šťastný/ná. VŠE co se vám stalo a máte z toho nepříjemný pocit, anebo máte strach, že se něco pro vás nepříjemného stane. Po "vyčištění" se nepříjemné pocity po myšlenkách nevrací, nebudete je dál žít.
Pro koho je určena

Pro každého

Pro každého, kdo chce žít šťastný a spokojený život a je rozhodnut své problémy vyřešit.
Průběh terapie

Tři kroky

  • „Vytažení“ negací z klientova podvědomí
  • Vyřešení nalezených negací klienta
  • Kontrola, že je negace (problém) trvale vyřešena
Sami si vyhledáváte negativní programy v podvědomí a následně je zpracováváte. Já vás intenzivně vedu. Po celou dobu terapie máte zavřené oči, aby jste si lépe vybavovali události z vašeho života. V každém okamžiku přesně víte, co se s Vámi právě děje. Je velice vhodné aby jste byli sami k sobě upřímní a řekli mi vše, co vás napadne. Nemusíte, ale v tom případě budete své negace, které vám znapříjemňují život, žít dál.
Terapie obvykle trvá 4 hodiny.
Cena za terapii je 5950,-Kč.
Zvířata

Zvířata

Ať dělají cokoliv, co se Vám nelíbí tak

1) nazvěte, co je na tom nejhorší
(neposlouchá mě, nemůžu mu pomoct, je to debil.....)
2) vzpomeňte si, jak to souvisí s vašim dětstvím

Ano, také zvířátka nám „jitří“ (vyvolávají v nás) pocity.
Ty příjemné a neutrální si samozřejmě necháme, ty nepříjemné se dají zpracovat. Jedno rčení: Jaký pán, takový pes :-).
Nemoci

Nemoci

Pokud máme opakovaně myšlenky s nepříjemnými pocity, tak opakovaně namáháme určité místo v/na těle, až se projeví bolest, nebo nemoc.
Logika: jakmile vyčistíme myšlenku od nepříjemného pocitu, bolest/nemoc může odejít. Už nám nemá co říct. Běžně se na kurzech stává, že po vyřešení vztahu s rodiči odeznívají různé i dlouhodobé bolesti, či nemoci.
Strach

Strach

Z pavouků, hadů, létání, ztráty někoho, či něčeho, že to a to nezvládnu atd. atd. Každý strach někdy nějak do našeho života vstoupil. Stačí tu událost najít a zpracovat. Dále již strach nebudeme mít. Pozor, to neznamená, že začnu dráždit hady bosou nohou :-). Nadále mám respekt, ale reaguju přiměřeně, s nadhledem.

Strach je dobrý? Představme si dva samuraje, mistry meče, jak jdou spolu bojovat. Ten jeden má, byť malinký, strach, že zemře. Ten druhý jde do boje beze strachu, s vědomím a smířením s tím, že může kdykoli zemřít, ale pevně rozhodnut udělat vše pro to, aby přežil. Kdo myslíte že vyhraje?
Závislosti

Závislosti

POZOR, chcete-li ZKUSIT přestat kouřit, brát drogy, hrát automaty a podobně, tak to zkuste. Zapalte si o jednu míň, snižte dávku, hoďte do stroje o 20 Kč míň. Pokud se ROZHODNETE (nekouřím, nefetuju, nehraju), jste připraveni s tím opravdu přestat. Ano, každá závislost je důsledek, stačí najít příčinu a zpracovat.

RODIČE, pokud má vaše dítě nějakou závislost a vám to vadí (máte u toho nepříjemný pocit), je dobré si to nejdříve vyřešit v sobě. Je to vaše „bolest“. Jinak to je jako kdyby jste se řízli a chtěli, aby si to zalepil někdo jiný. Příklad: Účastník kurzu po vyřešení vztahů s rodiči: „Jé, ono se tam dá dostat i bez drog“.
Sport

Sport

„Vítězství je v hlavě“... ostatně jako všechno. Nejde o to, dostat do hlavy vítězství, ale dát pryč všechna omezení a přesvědčení, která vítězství blokují. To pak zůstává jako přirozený důsledek.

Proč se najednou otočí téměř vyhraný zápas? Proč jsem minul prázdnou branku z bezprostřední blízkosti? Proč je ten a ten lepší než já, i když trénujeme stejně? Proč jsem ztratil „formu“? Všechno má svou příčinu, která způsobuje následek. Odstraňte příčinu a rozhodněte jak to bude. Příklad: Jeden sportovec nemohl zvítězit, prostě to nešlo. Byl vždycky druhý. Když si zpracoval program „jsem druhý, s tím nemůžu nic udělat“, začal vyhrávat. Program vznikl v dětství, když si uvědomil, že je mladší sourozenec (druhý) a nemůže s tím nic udělat.

PRO TRENÉRY: svěřenec, nebo tým, vám vždy „jen“ ukazuje, co v sobě jěště nemáte zpracované. Po zpracování nepříjemného pocitu z čehokoliv to a) přestanou předvádět, nebo b)najdete skvělé řešení.
Děti

Děti

Děti nám ukazují (a jsou v tom opravdu velmi dobré :-)), co v sobě jěště nemáme zpracované. Jakmile si v sobě vyřešíme to, co nás na nich trápí, mrzí, vadí, je nám líto...., tak nám to a) přestanou předvádět (nebudou to dělat), nebo b) budou to dělat dál, ale my už jsme nad věcí a můžeme reagovat, pomoci jak nejlíp dovedeme. Bez nepříjemných pocitů, bez reakcí podbarvených negativními emocemi, prostě s nadhledem a láskou. Vše to, co nám vadí jsou následky, pro příčinu je třeba se vrátit zpět do dětství.

Příklad: Holčičku (5 let) bolí bříško. Její tatínek je 200km daleko. Maminka mu volá a on z toho, co se děje má nepříjemný pocit. Ihned po telefonátu si uvědomuje, co je na tom nejhorší: „je daleko, nemůžu ji pomoct“. Přícina je v dětství, když jeho maminka je v nemocnici a on jí nemůže nijak pomoct. Asi deset minut po zpracování toho programu mu opět volá manželka a s úlevou konstatuje, že je holčička v pořádku.

Vše, co se mi děje je můj vesmír a záleží jen a jen na mně, co s tím hodlám udělat. Buď to žiju dál, nebo to zmněním - V SOBĚ! Pak se to může změnit i venku.

Pokud mi vadí, že svému dítěti neumím, nemůžu, nevím jak pomoct, pravděpodobně jsem to jako dítě zažil s rodiči. Poznám to snadno, nemůžu pomoct dítěti = špatný pocit, nemůžu pomoct mamince, nebo tátovi = špatný pocit, čili můj negativní program. Moje dítě se pak „musí“ trápit, abych si to mohl vyřešit. Nelekejte se, ony mají taky své programy podle kterých žijí.
Rodina

Rodina

Jakou chcete mít rodinu? Pokud jste odpověděli takovou jakou mám, gratuluji! Jakmile jste však vymysleli nějaké pozitivní přívlastky, pravděpodobně je to to, co chcete, ale nemáte. Můžete zjistit, že rozhodnutí z dětství, u kterých máte nepříjemný pocit, jako: nikdy nebudu jako rodiče, já to budu mít jinak, nikdy, nikdy se nerozvedu..... fungují právě naopak. Jste takoví, máte to tak, rozvádíte se. Jsou to vzorce chování, které jste, byť nevědomky, převzali. Je jen a jen na vás co s tím uděláte.

Příklad: Na kurzu manželé, ona povídá, že si s manželem nerozumí, že je „strašně daleko“ a nevypadá to s nima dobře. Na otázku co dělal tatínek odpovídá: „když jsem byla malá, jezdil často na dlouhé služební cesty a moc jsme si nepovídali“. V dospělosti: „Manžel je daleko a nerozumíme si“. Po zpracování těchto programů u tatínka se manžel „přiblížil“.
Výchova

Výchova

Snažíte se nedělat dětem to špatné, co vám dělali rodiče? Snažíte se vychovávat je jinak? A jste si opravdu jisti, že je to tak? Při pohledu z jiného úhlu, často zjistíte, že činíte totéž. Chápu, že přiznat si to může být pro někoho velmi obtížné.

Příklad: Jeden mladý tatínek mi říká, že nikdy nebude vychovávat své děti tak, jak to dělali jeho rodiče. „A to je jak?“ Ptám se. „No, dali nám úplně všecho, co jsme chtěli a to je špatně, protože jsme rozmazlení a já nechci, aby mé děti byli“. Povídá. Tak jsem mu připoměl, že asi před deseti minutami mi vyprávěl o tom, jak své malé dcerušce udělá všechno, co jí na očích uvidí. Úsměvné, že? :-)
Partnerství

Partnerství

To, co se vám na vašem partnerovi nelíbí, někdy (v dětství), nějak (nejspíš s rodiči) vzniklo.

Příklad: Partner žárlí. Když se narodil mladší sourozenec a on si řekl „má (máma) ho raději“. Logicky mu nyní partnerka předvádí, že má toho, či onoho raději, i když to tak vůbec nemusí být. Vnímá to tak on, ne ona.

Příklad: Partnerce vadí, že partner nevnímá její potřeby. V první třídě chce po tatínkovi pomoci s úkolem, ten jí odbývá slovy „nemám na Tebe čas“. Od té doby jí partneři sem tam ukážou, že na ní nemají čas, čili „nevnímá moje potřeby“. Jak prosté, že?

Po vyčištění programů, které Vám partner ukazuje zjistíte že:
1) Máte doma toho ideálního na celý život.
2) Že už si nemáte co říct a jako dva přátelé se v klidu a míru po vzájemné domluvě rozcházíte.

Pokud ze vztahu „utečete“ a nevyřešíte si to v sobě, po nějakém čase zjistíte, že žijete úplně to samé (váš protějšek vám bude předvádět ty samé programy) jako ten před tím.

Příklad: Paní po dvou rozvodech s alkoholiky si vzala zapřísáhlého abstinenta. Do roka ho svýma blbýma pocitama „donutila“ chlastat. On však evidentně neměl zpracovaný alkohol. Příčinou, proč jí to ukazovali, byl její nevyřešený vztah s tatínkem - alkoholikem.

Svýma blbýma pocitama nutíte toho druhého, aby Vám předváděl to, co v sobě jěště nemáte zpracované. Ale pozor! Nemusí to dělat, má právo veta. Nemáte partnera?
Příklad: Na kurzu si paní řešila situaci z dětství, jak je tatínek opouští, protože má jinou a ona si říká „v životě nechci chlapa“. No a teď se diví, že nemá partnera.
Podnikání

Podnikání

"Když se projdu po podniku s blbou náladou, tak celý zamrzne". Tato slova ředitele snad mluví za vše. Vaše podnikání je odrazem vašeho myšlení (tak jako celý život). Cokoli, co vám na vašem podnikání vadí, překáží, brání, nedaří se, má logickou příčinu, která jde předělat.

Příklad: Podnikatel v době krize neměl úspěch. Jeho manželka ve stejnou dobu a v tom samém oboru ano. Po vyřešení/vyčištění programu "svět funguje po sinusoidě a já byl už dlouho nahoře" uzavřel skvělý obchod.
Zaměstnání

Zaměstnání

Baví vás? Naplňuje? Chodíte tam s radostí? Pokud ano, gratuluji. Pokud ne, a chcete ho změnit, je velká pravděpodobnost, že to samé, kvůli čemu plánujete změnu, budete zažívat i v jiném zaměstnání. Jiné prostory, jiní lidé, ale vaše programy vám zůstaly a je jen otázkou času, kdy vám je někdo, nebo něco "přehraje".

Když tyto programy vyřešíte, možná zjistíte,že skvělou práci už máte.

Příklad: Jedna paní si vyřešila své programy a změnilo se jí vedení i kolektiv. Je v práci spokojená jako nikdy, ale odchází, jelikož našla své poslání.